Blog

Rusijos sąjungos auksinės monetos

 

Neįmanoma rasti kolekcionieriaus ar numizmatikos specialisto, kuris niekada nesidomėjo auksinėmis 10-ies rublių monetomis, legendiniais auksiniais Carinės Rusijos ir SSRS dešimtukais. Su auksiniais Nikolajaus II-ojo dešimtukais susieta labai daug šeimyninių legendų, įdomių pasakojimų ir kriminalinių istorijų. Pažymima, kad XX a. pradžioje žmonės auksinius naudojo kaip atsiskaitymo priemonę. Be to daugelis Rusijos imperijos gyventojų džiaugėsi galėdami atsikratyti popierinių pinigų.

Mūsų kompanijoje Jūs galite sužinoti savo auksinių dešimtukų, auksinių ir sidabrinių daiktų vertę. Būtina priminti, kad norint sėkmingai ir svarbiausia pelningai parduoti monetas, reikia žmonių-specialistų galinčių tinkamai įvertinti turimas monetas, tokių kaip Mūsų įmonė. Informacija pateikta šiame staripsnyje yra informacinio pobūdžio ir gali tik dalinai supažindinti Jus su auksinėmis monetomis, bei kitais numizmatikos daiktais.

 

Aukščiau Jūs galite matyti imperatoriaus Aleksandro III-ojo 10-ies rublių monetą, kurios bendras aukso svoris 12,9 g. Jas kaldino iki piniginės reformos Rusijoje, todėl jų buvo nukaldinta dvigubai daugiau nei Nikolaus II-ojo dešimtukų. Nežiūrint į tai, kad mes kalbame apie dešimtukus, reikia paminėti, kad iš tikrųjų buvo keletas jubiliejinių monetų nominalų, tokių kaip: 5 rubliai, 7,5 rublių ir 15 rublių. Įspūdingiausia turbūt matyta moneta yra 7,5 rublių, bet būtent dėl to šito nominalo monetų buvo nukaldinta labai daug kopijų ir jos buvo labiausiai mėgstamtos kolekcionierių ir numizmatų.

 

Dėl galimybės labiau atskirti monetas viršuje pateikiame nuotrauką su tų laikų monetų svoriais ir nominalais. Po Imperijos žlugimo, pilietinio karo ir intervencijos-popieriniai pinigai labai greit prarado savo vertę ir tik carinės monetos, vadinamieji dešimtukai, išgelbėjo padėtį.

 

Pažymima, jog 1920-ųjų metų pradžioje buvo bandoma pakartoti finansinę reformą. Šį kartą iniciatorius buvo finansų komisaras Sokolnikovas. Ir tuomet, su Lenino palaikymu buvo išleitas rusiškas dešimtukas- bankinis bilietas, remiantis Rusijos Gosbanku ir aukso verte. Nuostabu tai, kad jo svoris buvo 7,74232 g. gryno aukso ir atitiko caro dešimtuką. Mūsų vertinotojai gali labai lengvai nustatyti monetos vertę pagal fotografiją, todėl atsiųskite Mums savo turimos monetos fotografiją ir Mes Jums pranšime kiek kainuoja Jūsų turima moneta.

 

Negalime neprisiminti dar vienos monetos-sėjiko, kuri buvo priskirta 1989 m. pradžiai. Aukščiau nuotraukoje Jūs matote naująją "sėjiko" monetą, žemiau pateiktoje nuotraukoje senoji moneta. Naujai perdarytų monetų tiražą sudarė 6 600 600 vienetų. Jas daugiausiai gamino užsienio turistam parduoti ir vykdyti įvariom piniginėm operacijos su užsieniu. Jei Jūsų kolekcijoje yra bent viena tokia moneta, Mes visada galime Jums padėti.

 

Jei Jus domina Jūsų turimų monetų vertinimas Lietuvoje, Jūs visada galite kreiptis į Mus ir Mes Jums padėsime. Norime pažymėti, jog nė vienas lombardas ar kitas supirkimo punktas Jums tikrai negalės pasiūlyti tokios sumos kokią siųlo Mūsų įmonė. Pas Mus visada monetos turi didesnę vertę, nei pas pradedančiuosius numizmatus. Mes nupirskime "dešimtukus" greitas ir brangiai visoje Lietuvoje. Dirbdami tokį ilgą laiką, mes išsikovojome reputaciją, kaip viena sąžiningiausių ir patikimiausių įmonių Lietuvoje.